ładowanie

0%


„Droga do niezależności – kobieta sukcesu”

Zainaugurowany przez nas w lutym cykl spotkań z kobietami sukcesu, spotkał się z dużym zainteresowaniem. W obu spotkaniach uczestniczyło łącznie ponad 150 osób, które z uwagą przysłuchiwały się niezwykle ciekawym doświadczeniom życiowym i zawodowym zaproszonych Bohaterek.

Spotkanie lutowe odbyło się z Panią Dr Magdaleną Ogórek. Punktem odniesienia dla tego spotkania była książka Jej autorstwa, poświęcona zbrodniczej działalności niemieckiej rodziny Wachterów. Wachterowie podczas wojny, wykorzystując pozycję w niemieckiej administracji, dokonali wielkiej grabieży dzieł sztuki znajdujących się w zbiorach polskich instytucji i osób prywatnych. Po wojnie nie udało się odzyskać nic z tego zagrabionego mienia. Zagadnienie odzyskiwania utraconych w czasie wojny cennych dzieł sztuki jest zajęciem, któremu Dr M. Ogórek oddaje się ostatnio z dużymi sukcesami. Ponadto prowadzi teraz kilka programów telewizyjnych, w których wykazuje się znakomitym warsztatem dziennikarskim. Podczas spotkania wspominane były także doświadczenia M. Ogórek z kampanii prezydenckiej w 2015 roku. Nasz Gość odpowiedział także na bardzo wiele niezwykle interesujących pytań ze strony zebranych. Co warte podkreślenia, spotkanie w Toruniu odbywało się w dniu urodzin Pani Magdaleny, która z tej okazji usłyszała gromkie „sto lat” ze strony uczestników spotkania.

Spotkanie które odbyło się w marcu miało inny charakter. Jego Bohaterką była Pani Magdalena Flisykowska, która od wielu lat pełni funkcję Skarbnika Miasta Torunia. Dzięki Pani Magdalenie uczestnicy spotkania mogli usłyszeć niezwykle ciekawe informacje dotyczące tworzenia budżetu miasta czy jego realizacji. Konstruowanie tego dokumentu, jest zadaniem niezwykle trudnym, a do tego wymaga całorocznego moderowania. Pani Skarbnik przybliżała też różne obszary działania administracji miejskiej w kontekście uwarunkowań finansowych. Mogliśmy się też dowiedzieć o pozazawodowych pasjach naszej Bohaterki, która należy do czołowych zawodniczek w Polsce w bowlingu. Okazało się również, że Pani Skarbnik jest od kilku dni szczęśliwą Babcią bliźniąt, co również zostało przyjęte wielkimi brawami i życzeniami.

 

Wkrótce kolejne spotkania.


Zapraszamy na spotkanie


Kolegium Jagiellońskie – Toruńska Szkoła Wyższa jest uczelnią niepubliczną istniejącą od 2003 roku. Uczelnia prowadzi trzyletnie studia pierwszego i dwuletnie drugiego stopnia w obszarze administracyjno-ekonomicznym, pedagogicznym oraz bezpieczeństwa narodowego.  Kobiety w KJ-TSW stanowią zdecydowaną większość – aż 80% społeczności studenckiej i to właśnie do nich skierowany jest projekt „Droga do niezależności – kobieta sukcesu”.

Już Chaka Khan w utworze „ I’m Every Woman”, dostrzegła, że kobiety potrafią w życiu odgrywać różne role i przychodzi im to całkiem naturalnie „Jestem każdą kobietą to wszystko jest we mnie”.  Kobiety XXI wieku chcą być niezależne, gdyż daje im to pewnego rodzaju wolność i możliwość dokonywania wyborów. Zakończyła się „era bogatego męża”. Kobiety zaczęły doceniać doświadczenie, które zdobyły w ciągu życia „na stanowiskach” jakie pełniły między innymi: prezesa, logistyka, kierowcy czy agenta ochrony.

Projektem „Droga do niezależności – kobieta sukcesu” chcemy pomóc kobietom w osiąganiu sukcesów naukowych. Pragniemy również motywować je do działania i dać narzędzia które wspomogą ich rozwój intelektualny. Zależy nam również na tym by pokazać kobietom, że wszystko jest możliwe i dojrzały wiek czy dzieci nie stanowią żadnego ograniczenia.

 „Droga do niezależności – kobieta sukcesu” – program stworzony specjalnie dla Pań.   Projekt obejmuje cykl spotkań z kobietami które, odnoszą sukcesy w różnych dziedzinach życia.

Z  kobietami które nie boją się wyzwań, są pełne determinacji i wymagają wiele od siebie.   Nasi goście pragną przekazać swoją wiedzę, przedstawić  nie zawsze prostą ścieżkę kariery i zmotywować Panie do działania.

„Być może urodziłaś się bez skrzydeł. Ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć” – Coco Chanel

Rozpoczynamy cykl “Kobieta sukcesu” od spotkania z Panią dr Magdaleną Ogórek, która na kanwie swojej książki będzie opowiadać o podejmowanych z sukcesem działaniach na rzecz odzyskiwania utraconych przez Polskę w czasie II Wojny Światowej dzieł sztuki. Spotkanie odbędzie się w Kolegium Jagiellońskim w piątek 23 lutego o godz. 17.oo

Serdecznie zapraszamy!

 

Program „Ambitna mama”

Coraz więcej studentek z powodzeniem łączy wychowywanie dzieci z nauką. Mamy świadomość jak ważne jest kształtowanie wartości i postaw młodego pokolenia, ale nie wolno zapominać o rozwoju własnym. Wykształcona mama to szczęśliwa mama!  Więcej informacji wkrótce!