BEZPŁATNE STUDIA
NA KIERUNKU PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA
I WCZESNOSZKOLNA
Kolegium Jagiellońskie proponuje w roku akademickim 2020/2021 bezpłatne stacjonarne studia jednolite magisterskie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna (nabór na II, IV i V rok).

Dzięki wsparciu finansowemu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na realizację nowoczesnego modelu kształcenia nauczycieli możemy w tym systemie przyjąć na studia łącznie ponad 100 osób. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
Na studia rekrutujemy zarówno świeżo upieczonych maturzystów i osoby, które dotychczas nie podejmowały studiów wyższych, jak również studentów i absolwentów innych kierunków.
WAŻNE: każdy kandydat na studia jednolite magisterskie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, będący dotychczas studentem lub absolwentem innego kierunku, może ubiegać się o wpisanie na wyższy niż pierwszy semestr studiów, po indywidualnej weryfikacji przez Uczelnię efektów kształcenia osiągniętych podczas wcześniejszych studiów.
Jeżeli np.:
- ukończyłaś/-łeś studia licencjackie na kierunku pedagogika ze specjalnością edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna, będziesz mogła/mógł podjąć naukę na siódmym bądź ósmym semestrze studiów jednolitych magisterskich (po weryfikacji uzyskanych efektów kształcenia),
- ukończyłaś/-łeś I lub II rok studiów licencjackich na kierunku pedagogika ze specjalnością edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna, będziesz mogła/mógł podjąć naukę na wynikającym z uzyskanych efektów kształcenia semestrze studiów jednolitych magisterskich,
- ukończyłaś/-łeś studia licencjackie na kierunku pedagogika z inną specjalnością niż edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna, będziesz mogła/mógł podjąć naukę na wynikającym z uzyskanych efektów kształcenia semestrze studiów jednolitych magisterskich,
- ukończyłaś/-łeś I lub II rok studiów licencjackich na kierunku pedagogika z inną specjalnością niż edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna, będziesz mogła/mógł podjąć naukę na wynikającym z uzyskanych efektów kształcenia semestrze studiów jednolitych magisterskich,
- ukończyłaś/-łeś studia licencjackie na innym kierunku niż pedagogika, będziesz mogła/mógł podjąć naukę na wynikającym z uzyskanych efektów kształcenia semestrze studiów jednolitych magisterskich,
- ukończyłaś/-łeś I lub II rok studiów licencjackich na innym kierunku niż pedagogika, będziesz mogła/mógł podjąć naukę na wynikającym z uzyskanych efektów kształcenia semestrze studiów jednolitych magisterskich.
Powyższa propozycja jest zgodna z zmianami w kształceniu nauczycieli przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej wynikającymi z nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z 2018 r. (tzw. Ustawa 2.0 lub Konstytucja dla nauki).
Zajęcia na studiach stacjonarnych jednolitych magisterskich zorganizowane będą w sposób umożliwiający godzenie ich z pracą zawodową studentów.
Przy realizacji studiów jednolitych magisterskich na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna Kolegium Jagiellońskie współpracuje z Uniwersytetem w Trnavie na Słowacji. Uczelnia ta była pionierem nowego modelu kształcenia nauczycieli na Słowacji i jest stałym współpracownikiem słowackiego ministerstwa edukacji.
ZASADY REKRUTACJI:
Studia stacjonarne – zapisy na II, IV i V rok studiów:
- studia bezpłatne dla pierwszych 35 osób w ramach dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju
- dla kolejnych kandydatów – czesne 150 zł/m-c
Pedagogika w Kolegium Jagiellońskim
Studia na kierunku pedagogika prowadzone są w Kolegium Jagiellońskim na I-szym i II-gim stopniu od 2010 roku. Już blisko 1000 naszych absolwentów aktywnie współtworzy oblicze placówek edukacyjnych i wychowawczych w naszym regionie. Cieszy nas fakt, iż obiektywne dane służb pracy potwierdzają, że wszyscy absolwenci studiów pedagogicznych w Kolegium Jagiellońskim znajdują zatrudnienie. Jednocześnie dane Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (monitoring Ekonomicznych Losów Absolwenta – ELA) potwierdzają, że nasi absolwenci pedagogiki zarabiają o wiele więcej niż absolwenci tego kierunku innych uczelni w regionie.
Szczególną cechą prowadzonych u nas studiów pedagogicznych jest ich silne nasycenie zajęciami praktycznymi, dzięki czemu nasi absolwenci po zakończeniu studiów są znakomicie przygotowani do stawienia od razu czoła wyzwaniom wychowawczym.
Dodatkowo, programy studiów obejmują dużą ilość przedmiotów kształtujących wiedzę odnoszącą się do szeroko pojętego obszaru psychopedagogiki. Dzięki temu nasi absolwenci mają znakomite umiejętności i kompetencje do pracy w placówkach edukacyjno – wychowawczych, gdzie z roku na rok rosną potrzeby związane z pojawiającymi się sytuacjami trudnymi, będącymi konsekwencją przemian cywilizacyjnych.Należy wspomnieć również, że przez ostatnie dwa lata nasza Uczelnia we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej realizowała program studiów podyplomowych dla nauczycieli. Jest to część działań w ramach programu BEZPIECZNA +, a celem tych studiów jest doskonalenie umiejętności rozwiązywania sytuacji trudnych i kryzysowych przez nauczycieli. W sumie studia ukończyło ponad 800 nauczycieli z terenów województw kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, łódzkiego, śląskiego i dolnośląskiego. Program tych studiów i ich efekty uzyskują znakomite oceny naszych absolwentów.
Kolegium Jagiellońskie stało się również znaczącym ośrodkiem refleksji naukowej w różnych obszarach pedagogiki. Dowodem tego są organizowane przez nas konferencje naukowe oraz wydawnictwa naukowe, mające najwyższe oceny i uznanie międzynarodowe.