Nazwa kwalifikacji
tytuł zawodowy: Licencjat
kierunek studiów: Administracja
specjalności: administracja publiczna, zarządzanie małą i średnią firmą, ochrona danych osobowych, zarządzanie bezpieczeństwem państwa
Instytucja nadająca kwalifikację
Kolegium Jagiellońskie – Toruńska Szkoła Wyższa
Dziedzina wg klasyfikacji ISCED
0413 Zarządzanie i administracja
Poziom Europejskiej Ramy Kwalifikacji
6
Profil studiów
praktyczny
Język
polski
Nakład pracy (liczba punktów ECTS)
180
Opis kwalifikacji
Absolwent posiada wiedzę z zakresu nauk społecznych, w szczególności nauk prawnych i nauk o administracji, oraz podstawową wiedzę ekonomiczną. Posiada umiejętność wykorzystania tej wiedzy w pracy zawodowej z zachowaniem norm prawnych i standardów etycznych. Potrafi rozwiązywać problemy zawodowe, posiada umiejętność komunikowania się z otoczeniem w miejscu pracy, potrafi aktywnie uczestniczyć w pracy grupowej, przyjmując w grupie różne role. Sprawnie posługuje się dokumentacją i dostępnymi środkami informacji z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i ochrony danych. Posługuje się językiem specjalistycznym z obszaru prawa, administracji, ekonomii, w zakresie niezbędnym do właściwego wykonywania pracy zawodowej. Posiada wiedzę niezbędną do samodzielnego podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej. Ma świadomość poziomu swojej wiedzy i umiejętności, rozumie potrzebę ciągłego uczenia się, doskonalenia umiejętności
i podejmowania działań w celu ustawicznego rozwoju zawodowego.
Zewnętrzny organ ds. zapewniania jakości
Zasady funkcjonowania i zapewniania jakości w szkolnictwie wyższym określa ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.
Związek z zawodami lub sektorami zawodowymi
Absolwent jest przygotowany do pracy urzędniczej w instytucjach publicznych (w tym instytucjach administracji rządowej i samorządowej), instytucjach niepublicznych, instytucjach biznesowych, podmiotach gospodarczych.
Dodatkowe informacje na temat kwalifikacji
Studia wyższe I stopnia – licencjackie trwają 3 lata/6 semestrów i odbywają się w trybie niestacjonarnym. Kończą się uzyskaniem wykształcenia wyższego, tytułu licencjata i kwalifikacji na poziomie VI Polskiej Ramy Kwalifikacji.
Po ukończeniu tych studiów absolwent ma możliwość kontynuacji nauki na studiach II stopnia – magisterskich i na studiach podyplomowych.