Kolegium Jagiellońskie

Kolegium Jagiellońskie – Toruńska Szkoła Wyższa jest uczelnią niepubliczną istniejącą od 2003 roku. Uczelnia prowadzi trzyletnie studia pierwszego i dwuletnie drugiego stopnia w obszarze administracyjno-ekonomicznym, pedagogicznym oraz bezpieczeństwa narodowego.  Kobiety w KJ-TSW stanowią zdecydowaną większość – aż 80% społeczności studenckiej i to właśnie do nich skierowany jest projekt „Droga do niezależności – kobieta sukcesu”.

Już Chaka Khan w utworze „ I’m Every Woman”, dostrzegła, że kobiety potrafią w życiu odgrywać różne role i przychodzi im to całkiem naturalnie „Jestem każdą kobietą to wszystko jest we mnie”.  Kobiety XXI wieku chcą być niezależne, gdyż daje im to pewnego rodzaju wolność i możliwość dokonywania wyborów. Zakończyła się „era bogatego męża”. Kobiety zaczęły doceniać doświadczenie, które zdobyły w ciągu życia „na stanowiskach” jakie pełniły między innymi: prezesa, logistyka, kierowcy czy agenta ochrony.

Projektem „Droga do niezależności – kobieta sukcesu” chcemy pomóc kobietom w osiąganiu sukcesów naukowych. Pragniemy również motywować je do działania i dać narzędzia które wspomogą ich rozwój intelektualny. Zależy nam również na tym by pokazać kobietom, że wszystko jest możliwe i dojrzały wiek czy dzieci nie stanowią żadnego ograniczenia.

 „Droga do niezależności – kobieta sukcesu” – program stworzony specjalnie dla Pań.   Projekt obejmuje cykl spotkań z kobietami które, odnoszą sukcesy w różnych dziedzinach życia.

Z  kobietami które nie boją się wyzwań, są pełne determinacji i wymagają wiele od siebie.   Nasi goście pragną przekazać swoją wiedzę, przedstawić  nie zawsze prostą ścieżkę kariery i zmotywować Panie do działania.

„Być może urodziłaś się bez skrzydeł. Ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć” – Coco Chanel

Rozpoczynamy cykl „Kobieta sukcesu” od spotkania z Panią dr Magdaleną Ogórek, która na kanwie swojej książki będzie opowiadać o podejmowanych z sukcesem działaniach na rzecz odzyskiwania utraconych przez Polskę w czasie II Wojny Światowej dzieł sztuki. Spotkanie odbędzie się w Kolegium Jagiellońskim w piątek 23 lutego o godz. 17.oo

Serdecznie zapraszamy!

 

Program „Ambitna mama”

Coraz więcej studentek z powodzeniem łączy wychowywanie dzieci z nauką. Mamy świadomość jak ważne jest kształtowanie wartości i postaw młodego pokolenia, ale nie wolno zapominać o rozwoju własnym. Wykształcona mama to szczęśliwa mama!  Więcej informacji wkrótce!